Untitled Document

    Op. Dr. Mehmet Tüysüz Katarakt cerrahisindeki en son teknoloji olan FAKO Tekniğini Türkiye'de ilk kullanan hekimlerden birisi olup, yıllarca Şişli Etfal Hastanesinde Katarakt ve Refraktif Cerrahi birim sorumlusu olarak binlerce hastaya FAKO, yüzlerce hastaya Keratoplasti (Göz nakli), binlerce hastaya Glokom, Şaşılık ve diğer göz ameliyatlarını yapmıştır. Ayrıca Trabzon'da ilk göz nakli ameliyatını da gerçekleştirmiştir.

    Kliniğimiz mesul müdürü Op. Dr. Mehmet Tüysüz; 1958 Çaykara doğumludur. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1990 yılında İst. Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde göz hastalıkları uzmanı oldu. 2001 yılına kadar Şişli Etfal Hastanesi göz kliniğinde baş asistan olarak hocalık yaptı. 2004 yılında Trabzon'da Karadeniz Lazer Göz Merkezini hizmete açtı.


    Op. Dr. Mehmet Tüysüz Türkiye'de Excimer Lazer tedavisini İstanbul'da ilk yapan hekimlerden birisi olup, 23 yıldan beri bu tedaviyi uygulamaktadır. Son 14 yıldır bu teknolojiyi bölgemize kazandırmıştır.
 
VizyonNet